čtvrtý díl seriálu – výbava na cesty

V tomto posledním díle se soustředíme na několik důležitých položek, které by na cyklovýletě, nebo zvláště na delší cykloakci neměly chybět ve výbavě.
1) duše odpovídajícího rozměru a typu ventilku, nebo sada lepení (na několikadenní tůru lépe obojí)

Sada lepení, předem se ujistěte, že lepidlo v tubě není vyschlé.
2) montpáky na sundání pneu z ráfku, minimálně dva kusy

Možno použít samolepící záplaty, montpáky Park Tool jsou pevné a odolné.
3) funkční hustilka (pozor na extra mini hustilky, kterými nahuštění trvá velmi dlouho a někdy je to téměř nadlidské úsilí)

Hustilka dostatečně účinná, ale přitom skladná.
4) eventuálně redukce z galuskového na autoventil, která umožní nahuštění pneu u čerpací stanice
5) sada nářadí obsahující klíče imbus, osazené na Vašem kole, křížový, ev. plochý šroubovák, v lepším případě i nýtovač řetězu. Pokud nejsou na osách kol rychloupínací táhla, ale matice, pak i klíč na jejich povolení.

Sada základního nářadí.

Komfortní sada nářadí, obsahující nýtovač řetězu, montpáky, nůž i očkové klíče na matice kol.
6) na vícedenní výlet doporučuji i paprsky výpletu (od každé použité délky cca 2 kusy + matičky – niple) a centrovací klič, dále náhradní lanko k přehazovačce a k zadní brzdě (na přesmykač a přední brzdu ho lze zkrátit), neuškodí pro jistotu i pár brzdových špalíků.

Centrovací klíč.
Každopádně bych doporučil používat přilbu, která může doslova zachránit při pádu život, cyklistické rukavice také nejsou jen módním výstřelkem, ale zabrání puchýřům a otlakům z rukojetí, při pádu pak velmi bolestivému odření dlaní, které se dlouho hojí.

Pevně věřím, že Vám náš miniseriál poskytl užitečné rady, díky kterým prožijete dovolenou s kolem, či jen kratší cyklovýlet k plné spokojenosti a radosti ze sportu, Váš Bike servis Haryk