DALŠÍ PŘESTAVBA NA ELEKTRO POHON

Přestavba kola na elektropohon,tentokráte středový ,značky 8FUN s výkonem 750W a 48V.

Tento set disponuje integrovanou řídící jednotkou,PAS senzorem který je v základu nastaven na 3 stupně ,ale dá se v uživatelském menu  přenastavit až na 9 stupňů,přičemž O je bez přípomoci a lze jet pouze vlastní silou,nebo akcelerační páčkou.

Ovládání na řídítkách je možno otočnou rukojetí,nebo páčkou akcelerace nezávazně na stupni přípomoci (PAS).Přehledný displej s možností podsvícení Vám zobrazuje aktuální stav nabití baterie,stupeň přípomoci šlapání,hodiny a také jednodušší funkce cyklo computeru-okamžitá rychlost,denní a celkové najeté km.Tlačítkovým ovládačem pak nastavujete stupeň přípomoci a zapnutí/vypnutí systému.

Akumulátor je součástí setu,jedná se o Li-ion články Samsung s kapacitou 10,4Ah,který je konstruován na upevnění do rámu kola namísto držáku pro láhev.V našem případě jsme museli umístit baterii kvůli rozměrům na horní rámovou rouru.Baterie lze z rámu jednoduše sejmout po odemčení klíčkem,což je praktické při převozu,nebo nabíjení .Baterie má také samostatný ukazatel stupně nabití a disponuje také USB konektorem pro možnost připojení např. telefonu.

Velmi příjemným faktorem je nízká hmotnost oproti setům s motorem v zadním náboji.Tento konkrétní přestavbový set váží i s baterií 7,9kg ,což je cca o4kg méně,než u nábojového setu stejného výkonu.

Při jízdě se chová velmi kultivovaně,není sice žádný akcelerační divoch,ale možnost využití celé škály převodů na kazetě,např. 11-34 zubů,skýtá široký potenciál,jak pro jízdu do kopců,tak i pro velmi svižný pohyb v rovinatějších úsecích.Navíc vhodnou kombinací převodů výrazně prodloužíte dojezd na jedno nabití baterie.